euroawk
the great outdoors

Luka Brase: Umelecké spojenie kresby a laserov na billboarde

12.11. 2014

Luka Brase na billboarde euroawk

V novembri a v decembri máte možnosť na našich billboardoch v Bratislave vidieť výtvarne spracovanú pozvánku na výstavu umelca Luka Braseho. Každý billboard prezentuje inú kresbu. Jeden z billboardov Brase zapojil do svojej umeleckej performance s názvom „Draw in Lights“, ktorá spája jeho kresby a hru laserov. Ide tak o veľmi originálne využitie billboardu ( VIDEO ).

„Vnímame to ako novú formu prezentácie vonkajšej art reklamy v spojení s umeleckými dielami“, hovorí Brase.

Na vernisáži v galérii SPP predstaví spoločne s kolegami Martinom Gabčom, Petrom Krchnavým a Bohušom Levčíkom jedinečný projekt spojenia vizuálneho umenia s digitálnym s názvom “ Draw in Lights “.

 „Celý koncept je postavený na mojich obrazoch, ktoré dotvára v reálnom čase laser. Ide nám tiež o koncept predstavenia trvalého svetelného obrazu. V rámci predstavenia show Draw in Lights, vystavíme obraz zaliaty v skle, ako vyvrcholenie vernisáže. Nechali sme ho špeciálne vyrobiť v spolupráci s holandskou firmou“, hovorí Brase.

Výstava bude prebiehať 14.11.2014 - 12.1. 2015 v Galérii SPP.

Luka Brase meets Draw in Lights (7)

imgimgimgimgimgimgimg

Luka Brase sa narodil v roku 1983 v Československu. Študoval voľné výtvarné umenie na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

Má za sebou 11 samostatných výstav v Belgicku, Holandsku, Rakúsku, Nemecku, Írsku, Slovensku, Veľkej Británii, a poslednú v Nhow galérii v Berlíne.

13 skupinových výstav v Holandsku, Rakúsku, Slovensku, Írsku medzi nimi dôležité profilové výstavy v Künstlerhaus Wien, Affordable Art Fair Amsterdam a Accessible Art Fair v Bratislave. Jeho diela patria do súkromných zbierok v mnohých krajinách vo svete. Je zakladateľ projektu “ Umenie na cestách ™ “.

Jeho diela zastupuje DE Galéria v Den Haagu, Holandsku. Spolupracuje s medzinárodne uznávaným dizajnom nábytku značky Ligne Roset.

Spolu so svojím kolegom Vladimírom Zrníkom, Luka vytvoril a prevádzkuje celosvetovo otvorenú umeleckú platformu s názvom 322d.

Luka Brase žije a pracuje v celej Európe.


Váš tím euroAWK


Ďalšie aktuality >>